● Rybolov

Mlýnský rybník má cca 4,5 ha s malým ostrůvkem uprostřed. Dříve sloužil pro akumulaci vody a napájení náhonu pro pohon mlýna. Dnes už se mlýnské kolo sice netočí, rybník má ale i tak co nabídnout. Jeho hloubka je kolem jednoho a půl metru, nejhlubší část u stavidla má přes tři metry. Dno rybníka je pevné, místy pokryto vrstvou měkkého bahna (odbahnění proběhlo v roce 1991 – železný požerák).

Hladina není zarostlá vodní vegetací, kromě ostrůvkovitých porostů rákosu a orobince při jižním břehu. Na rybníku je pro vás připraveno několik lovných míst pro zachování vašeho pohodlí a soukromí. Rybník je každoročně loven a postupně doplňován o větší ryby z vlastního chovu.

  

Chovu ryb se věnujeme oficiálně již od roku 1992, pyšníme se bohatými zkušenostmi jak v oblasti chovu, tak i lovu ryb. Rádi poradíme a pomůžeme i méně zkušeným rybářům. Zároveň je u nás v areálu možnost zapůjčení udic, či zakoupení drobných návnad. 

Na každém z lovných míst je možné grilování. Po domluvě vám můžeme zapůjčit vodní, či obyčejný gril.

V rybníce je přibližně 2000 ks tržních ryb a přibližně 200 ks trofejních. Chytá se systémem chyť a pusť s možností zakoupit úlovky za zvýhodněnou cenu (toto se netýká trofejních ryb).

Za pěkného počasí plavou ryby u hladiny a rybáři se tím nabízí krásná podívaná. Kromě kapra je zde možné ulovit také amura, lína, okouna, úhoře a štiku.

Areál kolem rybníka je možné využít i ke stanování, či bivakování, Počet lovných míst je osm a nabízí tak dostatečné soukromí na rybaření v teplých letních měsících i během noci. 

Ve mlýně je možné přespání po domluvě předem.Pravidla:


Kolem celého areálu rybníka se chovejte tiše, nejste tu jediní. A i když když jste tu jediní lidé, pořád je kolem vás spousta (i divoké) zvěře. Chovejte se k okolní přírodě s respektem. Naše domácí zvířátka, prosím, ničím nekrmte, zajistíte si tak soukromí hlavně od kočičky a pejska. V opačném případě se stanete objektem obležení a už si sami v klidu nezarybaříte 😉 .

Každý rybář smí mít maximálně dva pruty. Ve vezírku smí mít vždy jen jednu rybu.


Ceník povolenek :

>> NOVÝ CENÍK (2022) <<

Pokud chcete někomu udělat radost : Dárkové poukazy a další možnosti naleznete zde


MAPKA LOVNÝCH MÍST

1. u Pečenky ▼

(v Přípravě – zatím není k dispozici)

2. Zatáčka ▼3. Prostor ▼


4. Samotka ▼


5. Dvě Olše ▼6. Roh ; 7. U bobra ▼


8. Na hrázi ▼PODÍVEJTE SE DO GALERIE I NA DALŠÍ FOTKY – KLIKNUTÍM NÍŽE