● Rybolov

Mlýnský rybník má cca 4,5 ha s malým ostrůvkem uprostřed. Dříve sloužil pro akumulaci vody a napájení náhonu pro pohon mlýna. Dnes už se mlýnské kolo sice netočí, rybník má ale i tak co nabídnout. Jeho hloubka je kolem jednoho a půl metru, nejhlubší část u stavidla má přes tři metry. Dno rybníka je pevné, místy pokryto vrstvou měkkého bahna (odbahnění proběhlo v roce 1991 – železný požerák).

Hladina není zarostlá vodní vegetací, kromě ostrůvkovitých porostů rákosu a orobince při jižním břehu. Na rybníku je pro vás připraveno několik lovných míst pro zachování vašeho pohodlí a soukromí. Rybník je každoročně loven a postupně doplňován o větší ryby z vlastního chovu.

  

Chovu ryb se věnujeme oficiálně již od roku 1992, pyšníme se bohatými zkušenostmi jak v oblasti chovu, tak i lovu ryb. Rádi poradíme a pomůžeme i méně zkušeným rybářům. Zároveň je u nás v areálu možnost zapůjčení udic, či zakoupení drobných návnad. 

Na každém z lovných míst je možné grilování. Po domluvě vám můžeme zapůjčit vodní, či obyčejný gril.

V rybníce je přibližně 2000 ks tržních ryb a přibližně 200 ks trofejních. Chytá se systémem chyť a pusť s možností zakoupit úlovky za zvýhodněnou cenu (toto se netýká trofejních ryb).

Za pěkného počasí plavou ryby u hladiny a rybáři se tím nabízí krásná podívaná. Kromě kapra je zde možné ulovit také amura, lína, okouna, úhoře a štiku.

Areál kolem rybníka je možné využít i ke stanování, či bivakování, Počet lovných míst je osm a nabízí tak dostatečné soukromí na rybaření v teplých letních měsících i během noci. 

Ve mlýně je možné přespání po domluvě předem.Pravidla:


Kolem celého areálu rybníka se chovejte tiše, nejste tu jediní. A i když když jste tu jediní lidé, pořád je kolem vás spousta (i divoké) zvěře. Chovejte se k okolní přírodě s respektem. Naše domácí zvířátka, prosím, ničím nekrmte, zajistíte si tak soukromí hlavně od kočičky a pejska. V opačném případě se stanete objektem obležení a už si sami v klidu nezarybaříte 😉 .

Každý rybář smí mít maximálně dva pruty. Ve vezírku smí mít vždy jen jednu rybu.


Ceník povolenek

půldenní 250 Kč
denní 390 Kč
víkendovka (Pá, So, Ne) 800 Kč

Parkování auto : Zdarma
Parkování Obytňák  : 50 Kč / den

Pokud chcete někomu udělat radost : Dárkové poukazy a další možnosti naleznete zde


MAPKA LOVNÝCH MÍST

1. u Pečenky ▼

(v Přípravě – zatím není k dispozici)

2. Zatáčka ▼3. Prostor ▼


4. Samotka ▼


5. Dvě Olše ▼6. Roh ; 7. U bobra ▼


8. Na hrázi ▼PODÍVEJTE SE DO GALERIE I NA DALŠÍ FOTKY – KLIKNUTÍM NÍŽE